baner

Poradniki - Demontaż radia

Demontaż samego radia jest stosunkowo prosty, trochę ciężej - ale tylko trochę - jest ściągnąć konsolę środkową.

Do demontażu konsoli środkowej potrzebny będzie nam tylko płaski śrubokręt, może być ten, który dostaliśmy razem z autem. Dobrze jest również osłonić czymś lewarek, bo możemy go niechcąco porysować.

Odczepianie konsoli rozpoczynamy od poważenia jej w prawym dolnym rogu. Naciskamy lewym kciukiem na tapicerkę i wprowadzamy śrubokręt pod konsolę.

    

Po tym jak odskoczy nam pierwszy zaczep podważamy konsolę palcami. Najpierw dolną część, a potem lewą i prawą, na koniec zostawiając sobie górę. Technika odczepienia górnych zaczepów jest trochę inna. Zamiast podważać konsolę z wyczuciem ciągniemy ją do siebie, aż odskoczą górne zaczepy.

Gdy mamy już odczepioną konsolę, odłączamy wtyczki. Te od climatronica mogą zostać podłączone. Odchylamy konsolę w prawą stronę i kładziemy na fotelu pasażera.

Teraz sprawa jest już banalnie prosta. Odkręcamy cztery śruby mocujące kieszeń radia i wysuwamy je powoli, tak aby uzyskać dostęp do znajdujących się z tyłu kabli.

Montaż radia i konsoli przeprowadzmy w kolejności odwrotnej do montażu. Przy okazji tej operacji możemy się przekonać jakiej jakości plastik został wykorzystany do wykonania konsoli centarlnej i "puszek" na zegarek i moduł climatronica. Dziwić przestaje, że wszystko to trzesczy nawet na najmniejszych nierównościach.

Po skończonym montażu musimy ponownie ustawić zegarek.

Autor: karolsz