Kia rozpoczyna produkcję w Europie nowego Sportage

By 03/11/2021Bez kategorii

W nowoczesnej fabryce w Żylinie na Słowacji oficjalnie rozpoczęto produkcję nowej Kia Sportage. Najnowszy model to już czwarta generacja SUV-a Sportage, który jest produkowany w zakładzie marki Kia na Słowacji od 2006 roku. W tym czasie fabrykę opuściło ponad dwa miliony egzemplarzy, które trafiły do klientów w Europie.

Teraz, po raz pierwszy w 28-letniej historii tego modelu, Sportage w wersji na rynki europejskie został zaprojektowany i skonstruowany wyłącznie na potrzeby klientów Starego Kontynentu. Nowy Sportage, opracowany z wykorzystaniem nowej platformy podłogowej, łączy elegancki, ale muskularny i nowoczesny design nadwozia z nowocześnie urządzonym wnętrzem klasy premium. W kabinie uwagę przykuwa zakrzywiony wyświetlacz, za pomocą którego obsługuje się najnowsze systemy i korzysta się z łączności z Internetem.

Oprócz wersji z napędem na przednie koła, na Słowacji będą produkowane również bogato wyposażone odmiany z napędem na cztery koła oraz topowa wersja GT-Line. Nowością w europejskiej gamie Sportage GT-Line będzie możliwość wyboru czarnego dachu, który podkreśla zarówno dynamicznie stylizowany słupek C, jak i sportową sylwetkę auta w ogóle.

Począwszy od modelu drugiej generacji w 2006 roku w słowackiej fabryce produkowano trzy generacje bardzo popularnego SUV-a Sportage. Od tego czasu z taśm zakładu na Słowacji zjechało około dwóch milionów egzemplarzy Sportage, w tym 104.500 sztuk modelu drugiej generacji, 797.500 egzemplarzy Sportage trzeciej generacji i ponad milion sztuk obecnego modelu, którego produkcja rozpoczęła się pod koniec 2015 roku. Na początku tego roku w Europie wyprodukowano czteromilionowy samochód marki Kia od momentu rozpoczęcia produkcji na Słowacji w 2006 roku.

Leave a Reply

sukienki i odzież damska